Pareri ADVIL Sinus si Raceala capsule. Informatii prospect preturi.


ADVIL Sinus si Raceala, parerea recenziilor de pe grupurile si forumurile monitorizate - Subiectivitate opinii 2,6; Obiectivitate comentarii 2,4; Acuratete 0,59.

1. Pareri Pozitive - 2,50
2. Sentiment Negativ- 0,70
3. Sentiment Neutru - 1,80

Stilul limbajului utilizat in parerile referitoare la ADVIL Sinus si Raceala (versiune beta)
<.5 = nu este probabil prezent
> .5 = probabil prezent
> .75 = foarte probabil prezent
Analitic - 0,32
Certitudine - 0,57
Nesiguranta - 0,17
advil sinus raceala pareri forumuri gripa si viroze

Emotia parerilor referitoare la ADVIL Sinus si Raceala (Plutchik)
<0,5 = nu este probabil prezent
> 0,5 = probabil prezent
> 0,75 = foarte probabil prezent
Multumire - 0,55
Incredere - 0,58

Conform prospectului Advil Sinus și Răceală este un medicament care conține ibuprofen și pseudoefedrină ca și substanțe active.

Ibuprofenul apartine unui grup de medicamente numite „medicamente antiinflamatoare nesteroidiene” (AINS).

AINS-urile ajuta la ameliorarea durerii si scaderea temperaturii crescute (febra).

Pseudoefedrina apartine unui grup de medicamente numite „vasoconstrictoare”. Acestea ajuta la eliberarea cailor nazale si amelioreaza congestia nazala.

Advil Sinus si Raceala se utilizeaza la adulti si adolescenti cu varsta de 12 ani si peste pentru tratamentul simptomatic al racelii comune si gripei, incluzand dureri de cap, temperatura crescuta (febra), gat inflamat, dureri, obstructie nazala.

Advil Sinus și Răceală mai are în compoziția sa și hidroxid de potasiu, sorbitol, gelatină, trigliceride, lecitină din soia și azot. 

Advil Sinus și Răceală se vinde sub formă de capsule moi, ovale, care au logo-ul 200/30 inscripționate pe ele. Capsulele sunt ambalate în blistere, iar acestea într-o cutie de carton.

Mod de administrare ADVIL Sinus si Raceala:

Doza recomandata este 1 capsula la fiecare 4 pana la 6 ore.

Daca simptomele sunt mai grave, puteti lua 2 capsule in acelasi timp. Nu luati mai mult de 6 capsule in 24 de ore.Capsulele se inghit intregi, cu un pahar mare de apa.

Nu luati acest medicament mai mult de 5 zile. Acest medicament este destinat utilizarii de scurta durata.

Luati cea mai mica doza pentru cel mai scurt timp necesar pentru tratarea simptomelor.

Reactii adverse Advil Sinus si Raceala:

a) Frecvente: pot afecta pana la 1 persoana din 10
• senzatie de rau (greata)
• sangerarea la nivelul stomacului sau intestinului, semnele includ varsaturi cu sange, scaun cu sange sau scaune de culoare neagra.

b) Mai putin frecvente: pot afecta pana la 1 persoana din 100
• dureri de cap severe sau mai suparatoare decat de obicei.

c) Foarte rare: pot afecta pana la 1 persoana din 10000
• infarct miocardic
• batai rapide ale inimii sau palpitatii
• reactie alergica la Advil Sinus si Raceala

Atentionari administrare Advil Sinus si Raceala

Nu luati Advil Sinus si Raceala daca folositi oricare dintre urmatoarele medicamente:

• alte medicamente care contin AINS pentru ameliorarea durerii, cum este ibuprofen sau mai mult de 75 mg de acid acetilsalicilic in fiecare zi;

• alte medicamente pentru desfundarea cailor nazale, administrate fie pe cale orala (pe gura), fie pe cale nazala (prin nas), cum sunt pseudoefedrina, fenilpropanolamina, fenilefrina sau efedrina;

• medicamente pentru tratarea depresiei, numite inhibitori neselectivi de monoaminoxidaza (IMAO), de exemplu iproniazid, sau daca le-ati luat in ultimele 14 zile;

• alte medicamente pentru tratarea depresiei, numite antidepresive triciclice precum amitriptilina.

Pretul unei cutii cu 10 comprimate de Advil Sinus si Raceala era de aproximativ 14 lei.

Aceste informatii nu trebuie considerate ca fiind dovezi clinice.

Pentru a profita de toate PROMOTIILE la produsele NATURISTE oferite de VEGIS, intrati aici.




Comentarii