Pareri COLDREX Sinus+ comprimate raceala si gripa. Info prospect preturi.


COLDREX Sinus+, parerea recenziilor de pe grupurile si forumurile monitorizate - Subiectivitate opinii 2,6; Obiectivitate comentarii 2,4; Acuratete 0,61.

1. Pareri Pozitive - 2,60
2. Sentiment Negativ- 0,80
3. Sentiment Neutru - 1,60

Stilul limbajului utilizat in parerile referitoare la Dulcolax (versiune beta)
<.5 = nu este probabil prezent
> .5 = probabil prezent
> .75 = foarte probabil prezent
Analitic - 0,30
Certitudine - 0,56
Nesiguranta - 0,10
coldrex sinus pareri comprimate raceala si gripa

Emotia parerilor referitoare la (Plutchik)
<0,5 = nu este probabil prezent
> 0,5 = probabil prezent
> 0,75 = foarte probabil prezent
Multumire - 0,59
Anticipare - 0,55

Potrivit informatiilor din prospect Coldrex Sinus + este un medicament utilizat pentru ameliorarea disconfortului din raceala si gripa, precum congestia nazala si nasul infundat, durerea de cap, frisoanele, durerile, durerile în gât, febra si durerea asociata cu sinusurile înfundate.

Coldrex Sinus + contine in compozitie paracetamol care este un analgezic (amelioreaza durerea) si antipiretic (reduce temperatura corpului atunci când aveti febra).

De asemenea, Coldrex Sinus + contine pseudoefedrina, un decongestiv eficient al mucoasei nazale, care desfunda nasul si sinusurile si va ajuta sa respirati mai usor.

Un comprimat filmat de Coldrex Sinus + contine in compozitie paracetamol 500 mg, clohidrat de pseudoefedrina 30 mg.

Comprimatele filmate au doua straturi, unul alb si altul albastru deschis, inscriptionate cu cifra 2 într-un cerc, pe suprafata de culoare alba.

Mod de administrare Coldrex Sinux+ comprimate:

Adulti (inclusiv vârstnici) si adolescenti peste 12 ani:

Doza recomandata este de 2 comprimate filmate de Coldrex Sinus + de maxim 3 ori pe zi, la nevoie, pentru ameliorarea simptomelor.

Intervalul minim între administrari este de 4 ore.

Nu se vor administra mai mult de 3 doze in 24 de ore.

Nu administrati copiilor mai mici de 12 ani. Nu depasiti doza recomandata.

Daca manifestarile persista mai mult de 3 zile, adresati-va medicului dumneavoastra.

ATENTIE! Nu luati COLDREX Sinus+ împreuna cu alte medicamente care contin paracetamol.

Nu luati COLDREX Sinus+ împreuna cu alte medicamente indicate pentru raceala si gripa, congestie nazala si nas înfundat.

Nu luati acest medicament împreuna cu inhibitori de monoaminoxidaza (IMAO) prescrise de catre medic pentru depresie. De asemenea, nu trebuie sa le fi luat în ultimele doua saptamâni.

Nu luati COLDREX Sinus+ daca sunteti alergic la paracetamol, pseudoefedrina sau oricare dintre excipientii mentionati mai sus.

Coldrex Sinus + comprimate este de obicei bine tolerat atunci când este administrat conform instructiunilor, însa ocazional pot surveni reactii alergice de tip eruptie cutanata.

Pretul unei cutii cu Coldrex Sinus + 12 comprimate avea la momentul analizei pretul de aproximativ 11 lei.

Aceste informatii nu trebuie considerate ca fiind dovezi clinice.

Pentru a profita de toate PROMOTIILE la produsele NATURISTE oferite de VEGIS, intrati aici.




Comentarii